paykasa bozdurma paykasa bozdurma paykasa bozdurma paykasa astropay bozdurma

Valiliğe Kutlu Doğum Ziyareti Gerçekleştirildi

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla İl Müftüsü Hıdır Bayrak ve Müftü Yardımcıları Halil Taş, Mehmet Gündoğdu, Vaiz Bünyamin Özdaş, Kutlu Doğum Haftası Platform Üyesi Suat Can ve Burdur Diyanet Vakfı Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Hüseyin Özeren’den oluşan kutlama heyeti Burdur Valisi Hasan Kürklü’yü makamında ziyaret etti.

Ziyaret dolayısıyla Vali Hasan Kürklü’ye özel baskı Kur'an-ı Kerim Meali ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında hazırlanan kitap seti hediye eden İl Müftüsü Bayrak, hafta dolayısıyla düzenlenecek programlar hakkında sayın valimize bilgiler verdi.

Haftanın hayırlı uğurlu olmasını dileyen Burdur Valisi Hasan Kürklü, "Günümüzde Hz. Peygamberi tanımaya; insanların içinde bulunduğu duruma bakarsak her zamankinden daha çok ihtiyaç var. Peygamber Efendimiz zamanına bakıldığında kısa bir sürede kızları diri diri toprağa gömen bir toplumdan karıncayı bile incitmeyen bir toplum meydana gelmiştir. Bizim yeniden onu anlamaya, tanımaya ve sünnetlerini hayata geçirmeye ihtiyacımız var. Günümüzde yaşanan bunca olumsuzluğun bir an evvel son bulması gerekiyor ki, o da Peygamberimizi ve İslam'ı hakkıyla bilmeden geçiyor. Çünkü biz inanıyoruz ki hakiki Müslüman terörist olmaz, vatanına milletine ihanet etmez ve haksız yere insan öldürmez. Dolayısıyla “bir insanı suçsuz yere öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir” ayetini bilen birinin insan öldürmesi düşünülemez. Peygamberimizi tanımaya, yeniden onun sünnetlerini icra etmeye ihtiyacımız var inşallah bu haftalar bunlara vesile olur" diyerek sözlerini tamamladı.

İl Müftüsü Hıdır Bayrak Kutlu Doğum Haftasının bu yıl ki temasının "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" olduğunu aktararak, inşallah bu konuyu hafta boyunca detaylı olarak halkımıza aktaracağız dedi.

Hac ve Umre